У Народном позоришту Крушевац, 18.3.2023. одржана је свечана академија поводом 40 година од оснивања Друштва учитеља Крушевца. Програм академије је водила учитељица Анка Лисинац Митровић. Ученици наше школе узели су учешће у музичком делу програма, и по трећи пут на сцени заблистли са нумером „Плес на киши“ под менторством учитељица: Милице Радовић и Драгане Јовановић. Додељена је захвалница нашој школи за несебично залагање, рад и подршку Друштва учитеља. Похвалнице за унапређење развоја образовног система су додељене учитељицама које су дале свој допринос снимајући часове за РТС у време короне, а који су емитовани на платформи Моја школа. Награђене учитељице су: Снежана Чукић, Весна Алексић Миловановић, Анка Лисинац Митровић, Ивана Петковић, Драгица Спужић, Драгана Јовановић и Милица Радовић.

Наша школа је увек препознавала праве људе, друштва и институције који имају за циљ квалитетно образовање и васпитање, међу њима је, наравно, и Друштва учитеља Крушевца. Велика нам је част да дуги низ година успешно сарађујемо са Друштвом. Наставићемо несебичну сарадњу и убудуће на обострано задовољство. Низаћемо успехе заједничким снагама.

Милица Радовић, професор разредне наставе