Према последњим истраживањима Института за јавно здравље „Др Милан Јовановић Батут“ у Србији око 56 одсто деце конзумира поврће, али је тај проценат и даље недовољан и више од десет година се није мењао. У жељи да им приближи значај поврћа и важности здравије исхране, данас ће на пут кренути Макси школски караван, који ће обићи 100 школа у 14 градова широм Србије.

Kоје поврће би требало да се једе да би имунитет био јак, да би вид био добар, срце издржљиво, да би мозак брзо радио, као и мноштво других интересантних и корисних информација о поврћу, сазнаће ускоро кроз Чаролију здравије исхране ђаци из Београда, Новог Сада, Суботице, Вршца, Панчева, Смедерева, Горњег Милановца, Kрагујевца, Чачка, Ужица, Kрушевца, Бора, Зајечара и Ниша.
Више од 15 000 основаца биће део Макси школског каравана за који су пажљиво осмишљене игре и активације кроз које ће деца откривати шта све поврће може да промени у њиховом животу и како да им постане једна од обавезних, али и омиљених намирница у тањиру.У Чаролији здравије исхране основци ће откривати зашто је важно да једу броколи, шаргарепу, карфиол, паприку и тиквицу, а уз илустровани кувар са здравим рецептима сазнаће како да заједно са родитељима припремају укусне залогаје од поврћа.