У Центру за стручно усавршавање Крушевац 07.05.2019.године, одржана је прва радионица у оквиру МЕЕМП пројекта за унапређење енергетске ефикасности који град Крушевац реализује са Владом Швајцарске у организацији Града Крушевца, Канцеларије за заштиту животне средине и Радне групе за имплементацију локалног плана еколошког образовања Града Крушевца, за наставнике екокординаторе из основних, средњих школа и ПУ „Ната Вељковић“. Овај пројекат се састоји из три компоненте: прва компонента је ,,Европска енергетска награда“, друга је инвестициона компонента, а у току је завршна израда пројекта (до краја године, након међународног тендера и избор извођача, ће бити изведени радови на школским објектима и вртићу „Пчелица“). Трећа компонента (,,Јачање капацитета локалних самоуправа“) се реализује 7.,8. и 9.маја у ЦСУ Крусевац, кроз радионице за професоре и ученике. Радионице са ученицима ће бити реализоване 08.05.2019.године у ОШ „Јован Поповић“ и ОШ „Доситеј Обрадовић“ као и у Хемијско-технолошкој школи.
Као исход радионица биће развијен водич за наставнике у области енергетске ефикасности у школама.