27.фебруар је Светски дан поларних медведа.

Овај датум се обележава како би се скренула пажња на ове прелепе животиње, које су услед климатских промена постале угроженa врстa. Они би могли да нестану с лица земље до краја века, уколико се не учини неки значајан помак у борби против климатских промена.
Ученици наше школе су обележили овај дан низом активности како би нас подсетили да је живот поларних медведа већ сведен на преживљавање због тога што се лед на Арктичком мору топи. Главни непријатељ поларних медведа је савремени човек. Ипак, научници верују да за њих још увек има наде, али само уколико се драстично утиче на смањење емисије гасова са ефектом стаклене баште.
Потребно је много труда, али и малим корацима свако од нас појединачно може да утиче на побољшање квалитета свог живота а истовремено делујемо и глобално чиме помажемо опстанак ових дивних животиња.

Придружите нам се!