ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

(7-13. октобар 2024. године)

Програм активности

7.10.2024. Понедељак

– Упознавање са значајем Дечије недеље и дечијим правима (звучна емисија)

– Интерактивна радионица „Ја сам дете – имама план

Толеранција и љубав за сваки дан“ (сви ученици у оквиру својих одељења – ЧОС)

– Радионица „У туђим ципелама“ – 1. разред у сарадњи са Клубом за младе- Дечији вашар – ученици од 1 – 4. разреда

8.10.2024. Уторак

– Активност „Километар писмо“ – писање писама о миру и поруке наше деце другој деци у свету (ученици од 1 – 4. разреда у 10 часова, плато испред „Коцке“)

– Цртање у школском дворишту, 1. разред „Ширимо љубав и другарство“

– Поруке за прваке „Ко тебе мраком, ти њега сунчевим зраком“ – ученици 3. разреда (изложба у холу школе)

9.10.2024. Среда

– Спортски дан „У здравом детету, здрав дух“ – активност током дана у школском дворишту

– Дом здравља (предавање) – ученици 1 и 3. разреда – Презентација „Од бајки до кликова“ – ученици 5. разреда – Маскенбал – ученици 1 – 4 разреда (дефиле у холу школе)

– Предавање Завода за јавно здравље на тему „Здрава храна“ – ученици 4. разреда (12 часова, школска медијатека)

10.10.2024. Четвртак

– „Песнички фијакер“ – за ученике 1 – 4 разреда (12 часова, вишенаменски простор)- Изложба „Ударачки инструменти“ – ученици 5. разреда (школска медијатека)

– Хуманитарна акција „ Друг другу“- Дигитална радионица „Да ли живимо виртуелну стварност“ – ученици 7. разреда

11.10.2024. Петак

– Приредба поводом пријема првака у Дечији савез – ученици 3. разреда – Пријем првака у школску библиотеку- Изложба радова на тему „Пут тањира здраве хране“ – ученици 3 и 4. разреда – Изложба литерарних и ликовних радова на тему „Толеранција“ (секција)

12.10.2024. Субота

– Дечији фест „Тимска спортска авантура – Заједно кроз природу“ у организацији Удружења „Дивљи зец“ (Багдала, 12 часова)

13.10.2024. Недеља

– Онлајн кампања „ У здравом детету здрав дух“.