10.марта ученици 4-1 и 4-4 учествовали су у међународном истраживању које се реализује већ пет година у више од 60 земаља света.Република Србија први пут учествује у овом веома важном глобалном истраживању.

Министарство просвете поверило је припрему Заводу за вредновање квалитета образовања и васпитања и Институту за педагошка истраживања,а ПИРЛС задаци су испитивали читалачку писменост изабраних одељења наших четвртака,као једну од најважнијих компетенција коју стичу већ у првим годинама школовања.

Ученици су уживали решавајући веома занимљиве задатке,а такође попуњавали су и упитнике .Упитнике са посебним питањима попуњавали су и родитељи ученика, учитељице и директор школе. На крају тестирања, ученици су добили поклоне.

Част нам је што је наша школа изабрана као учесница овог значајног међународног истраживања и што смо имали скоро 100% учешћа ученика и родитеља.