Сваке године наша школа обележава Светски дан воде као део своје посвећености едукацији о важности воде за живот и очување животне средине. Током овог посебног дана ученици имају прилику да уче о циклусу воде, значају очувања водних ресурса и мерама штедње.  Кроз различите активности као што су предавање за ученике трећег разреда и креативне пројекте попут цртања и израде плаката, ученици изражавају своју љубав и бригу према води и подстичу развијање еколошке свести. Ово је такође прилика да се инспиришемо и мотивишемо да будемо одговорни према овом драгоценом ресурсу који је кључан за нашу будућност.

Организатори ових активности су професор ликовне културе Владимир Мијајловић и професор биологије Весна Живковић.